Z ogromna radością dzielimy się z Wami nowym projektem, który realizujemy dzięki środkom w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Dużo wiedzy, inspiracji i wsparcia otrzymujemy w tym projekcie od Fundacja Edukacja dla Demokracji
Co w projekcie
Zapraszamy Was do zatrzymania się na chwilę i do wspólnego zastanowienia nad tym, od czego zależą nasze relacje ze światem.
We współpracy z profesjonalnym trenerem myślenia i dialogu skorzystamy z narzędzi filozoficznych, aby rozeznać kluczowe dla Was – Waszej lokalności i globalności poglądy i (co ważniejsze) sposoby myślenia.
W trakcie 4 spotkań przyjrzymy się źródłu wszelkich aktywności, czyli temu co i jak my – ludzie myślimy.
Najpierw zajmiemy się sposobami używania intelektu i odpowiemy na pytanie, dlaczego krytyczne myślenie nie wystarczy, by rzetelnie rozpoznać prawdziwe oblicze rzeczywistości. A skoro nie wystarczy, to jakie jeszcze są pożyteczne sposoby myślenia, a jakie nam na co dzień przeszkadzają.
Następnie zastanowimy się nad wspólnotami, w których uczestniczymy – czy i do czego są potrzebne one nam, a my im oraz jak je sensownie współtworzyć.
Potem rozważymy istotę tolerancji, jako mechanizmu regulacji współżycia – krytycznie przyjrzymy się różnym sposobom jej rozumienia.
Na koniec poszukamy rozwiązań dylematu, jak żyć w globalnej rzeczywistości, czyli jaka etyka i moralność ma służyć budowaniu lepszego jutra dla nas i przyszłych pokoleń.
Kiedy:
1 warsztaty: 15 lipca 2025r. godz. 18.00 – zapisy online:
https://forms.gle/3coaseyzdnTpRgQB6
2 warsztaty: 20 sierpnia 2025r, godz.18.00
Terminy 3 i 4 spotkania zostaną ustalane podczas pierwszego spotkania.
Gdzie:
siedziba Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego w Wieżycy
Co oferujemy w ramach projektu:
– udział w 4 warsztatach prowadzonych przez trenera myślenia i dialogu
– możliwość zdobycia mini grantu i realizacji wydarzenia w ramach tygodnia edukacji globalnej pod hasłem „Myśl globalnie – działaj lokalnie”.
___________________
Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP

_________________________
